Wrocławskie Krasnale

Wrocławskich krasnali we Wrocławiu nie brakuje, są one wszędzie na słupach, na latarniach, na chodniku czy na fontannie, kto w nie wierzy, zawsze będzie miał szczęście. Wrocławskie Krasnale, pojawiły się dzięki inicjatywie Urzędu Miasta, znaleźć je można na terenie Starego Miasta pomiędzy uliczkami, jest ich ponad 30, a warto zobaczyć wszystkie. Czujne oko, wystarczy, żeby ich zobaczyć i się z nimi zaprzyjaźnić. Takich atrakcji, jeszcze żadne miasto, turystom nie zafundowało.

Oto nasi koledzy z Wrocławia:

  • Życzliwek, to jeden z wrocławskich krasnali, jest zawsze radosny, uśmiechnięty i znajdziecie go po tym, że jego symbolem jest kwiat. Jest to jeden z najbardziej przyjaznych Krasnali w Starym Mieście.
  • Papa Krasnal, to jeden z bardzo charakterystycznych krasnali, znaleźć go można obok przejścia podziemnego przy ulicy Świdnickiej. Jest to krasnal, którego hart ducha i odwaga, pomaga innym krasnalom nie bać się niczego :-)
  • Syzyfki, to para maleńkich krasnali, które próbują jednocześnie pchać dużą kulę i ją podnosić. Doszły już do Poczty Głównej, a gdzie będą jutro tego nikt nie wie :-)
  • Kowal, Kuźnik to kolega naszych wrocławskich krasnali. Na turystów i swoich klientów czeka na ulicy Kuźniczej, ma młotek i swój salon jubilerski w okolicy.
  • Słupniki, żeby je dojrzeć, trzeba po prostu popatrzeć w górę. Są to krasnale siedzące na łupach latarni, na Placu solnym. Widzą całą okolicę z góry.

Warto będąc na wrocławskim Rynku przygotować się na zabawy w chowanego, krasnale lubią się chować, a znaleźć ich nie łatwo. Komu uda się znaleźć wszystkie krasnale, ten będzie miał długoletnie szczęście.